سردرگمی لپ تاپ یا دسکتاپ؟ توصیه های برتر مصرف کننده فاش شد

آیا گیج و ناامید هستید که نمی دانید کدام یک را بخرید؟ یک کامپیوتر رومیزی ارزان قیمت یا یک لپ تاپ عالی؟ خوب اجازه دهید نظرات خود را در مورد تفاوت بین لپ تاپ و رایانه رومیزی به شما ارائه دهم.

هدف من این است که انتخاب درست و خرید رایانه شخصی را برای شما آسانتر کنم تا به آن افتخار کنید.

عوامل مختلفی وجود دارد که باید در خرید شما در نظر گرفته شود.

بیایید نگاهی دقیق تر به این داشته باشیم:

قابل حمل بودن – نیازی به یک دانشمند موشکی نیست که بفهمد خرید لپ تاپ به شما تحرک بیشتری می دهد. لپ تاپ بسیار قابل حمل است. شاید سوال بهتری که از شما بپرسم این است که از کجا می خواهید از این کامپیوتر استفاده کنید؟ آیا قرار است در خانه باشید یا باید آن را از خانه بردارید. آیا این مزیتی است که بتوانیم آن را از خانه دور کنیم؟ من شخصا همیشه لپ تاپ را انتخاب می کنم. چرا؟ چون در محیط کار انعطاف بیشتری به من می دهد و در تابستان کار در باغ خوب است! بنابراین برای قابل حمل بودن لپ تاپ ارجحیت دارد.

شاید شما نگران نیستید که در آن کامپیوتر شما قرار خواهد گرفت. اگر اینطور است و از نشستن شما روی یک میز در یک اتاق خوشحال هستید، کامپیوتر رومیزی گزینه مناسبی برای شماست.

قابلیت سخت افزار – قبلاً تفاوت زیادی در قابلیت های سخت افزاری بین رایانه رومیزی و لپ تاپ وجود داشت. چند سال پیش اگر یک کامپیوتر قدرتمند می‌خواستید، هرگز به لپ‌تاپ فکر نمی‌کردید. این روزها فناوری قدرتمندتر و کوچکتر شده است، بنابراین واقعاً تفاوت زیادی وجود ندارد. تنها تفاوت در اندازه هارد دیسک است. برای من این واقعاً یک رایانه رومیزی نمی‌فروشد، زیرا لپ‌تاپ‌ها معمولاً فضای دیسک کافی برای برآوردن نیازهای من دارند.

مطلب پیشنهادی
اولین لپ تاپ ایسر - تاریخچه اخیر

رایانه های رومیزی برای فعالیت های پردازشی سنگین عالی هستند. اگر به موسیقی، ویدیو، عکاسی یا بازی خود علاقه دارید، ممکن است بخواهید از ظرفیت ذخیره سازی بیشتر رایانه رومیزی استفاده کنید.

نکته جالب دیگر در مورد دسکتاپ این است که شما فضای زیادی برای ارتقاء اجزا دارید.

شما می توانید یک حافظه خارجی به لپ تاپ اضافه کنید اما قابلیت حمل آن را به خطر می اندازد.

قابلیت های پردازش – اگر شما یک گیمر سخت هستید، دسکتاپ تنها پاسخ واقعی است. بسیاری از بازی ها بار فوق العاده ای را بر روی قابلیت های پردازش رایانه شخصی وارد می کنند. با دسکتاپ همیشه می توانید کارت گرافیک خود را ارتقا دهید، کاری که با لپ تاپ نمی توانید انجام دهید.

بنابراین اگر نمی‌توانید بدون بازی‌های خود زندگی کنید و می‌خواهید بتوانید آن‌ها را تا چند سال آینده بدون دردسر بازی کنید، من یک رایانه رومیزی با یک کارت گرافیک داغ را پیشنهاد می‌کنم. از آنجایی که شرکت‌ها قصد دارند نرم‌افزار را به محدودیت‌های خود برسانند، تقاضای بیشتری برای داشتن سخت‌افزار برای پشتیبانی از آن دارند. فناوری کوچکتر و حتی قدرتمندتر می شود.

هزینه – رایانه های لپ تاپ معمولاً بیشتر از رایانه های رومیزی با مشخصات مشابه قیمت دارند. لپ تاپ ها با سایر لوازم جانبی خارجی مانند ماوس مانیتور و صفحه کلید داخلی عرضه می شوند.

خوب بگذارید خلاصه کنیم:

لپ تاپ ها برای حمل و نقل و برای مسافرت بسیار عالی هستند. بنابراین اگر قابل حمل بودن مهم است، واقعاً چاره‌ای جز لپ‌تاپ ندارید.

اگر مشکلی ندارید که روی رایانه شخصی خود در یک مکان کار کنید، از خود بپرسید که آیا احتمالاً بازی می کنید یا خیر. اگر بازی چیزی است که احتمالاً انجام می دهید، یک رایانه رومیزی برای شما انتخاب می شود.

مطلب پیشنهادی
واکنش وزارت ارتباطات به حواشی کاهش سرعت اینترنتSource by Preston Scott
کولر گازی دیواری ۱۸۰۰۰ ایران رادیاتور
مشخصت فنی مینی کولر آبی سلولزی آبسال AC/CP33K

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.