در اینجا نحوه تأثیر آلودگی هوا بر سلامت کودکان آمده است

آلودگی هوا ممکن است همه افراد از جمله کودکان را تحت تاثیر قرار دهد. اخیراً مطالعات زیادی برای بررسی تأثیرات منفی آلودگی هوا بر سلامت کودکان انجام شده است.

و خبر بد این است که نتایج ترسناک بود. در این مقاله قصد داریم در مورد آن بیشتر بدانیم. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

امروزه آلودگی هوا یک مشکل رایج در سراسر کره زمین است. طبق مطالعه ای که توسط WHO انجام شده است، حدود ۹۳ درصد از کودکان در سراسر جهان در محیطی پر از آلودگی هوا نفس می کشند. بقیه ۷ درصد بچه ها در معرض آلودگی زیاد قرار دارند.

آلودگی هوا ممکن است افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد، اما کودکان به دلایل مختلفی در معرض خطر بیشتری قرار دارند. به عنوان مثال، آنها اندام های توسعه نیافته دارند و سریعتر از بزرگسالان نفس می کشند. بنابراین، آلاینده های بیشتری نسبت به بزرگسالان وارد می کنند. جدای از این، آنها زمان زیادی را در خارج از منزل به بازی با دوستان دیگر می گذرانند.

آلاینده ها ممکن است تأثیر منفی بر روی جنین در رحم داشته باشند. در واقع، قرار گرفتن در معرض برخی از آلاینده‌های خاص ممکن است باعث نقص مادرزادی شود. رایج ترین این آلاینده ها عبارتند از CO، O3، NOx، SO2 و PM، فقط به نام چند.

همچنین، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ذرات ممکن است احتمال تولد نوزاد با وزن کم و زایمان زودرس را افزایش دهد. همچنین، شواهد محکمی وجود دارد که آلاینده ها ممکن است باعث مرده زایی شوند.

مطلب پیشنهادی
نشانه هایی که ممکن است به خدمات تعمیر AC نیاز داشته باشید

تا آنجا که به سلامت کودکان مربوط می شود، آلودگی هوا در لیست خطرناک ترین تهدیدها قرار دارد. اگر به آمار نگاه کنید، متوجه خواهید شد که حدود ۱۰ درصد از کودکان زیر ۵ سال به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند.

مرگ و میر نوزادان: با افزایش سطح آلودگی، احتمال مرگ و میر نوزادان افزایش می یابد. این در مورد قرار گرفتن در معرض انواع مختلف گازهای سمی صادق است.

رشد عصبی: بر اساس برخی تحقیقات اخیر، آلودگی ممکن است به توانایی های شناختی کودک آسیب برساند. همچنین، ممکن است باعث ایجاد انواع مختلف اختلالات رفتاری در کودکان مانند ADHD و اوتیسم شود.

چاقی: طبق بسیاری از مطالعات، بین چاقی و آلودگی در کودکان ارتباط وجود دارد. سازمان جهانی بهداشت گزارش های زیادی منتشر کرد که نشان می دهد آلودگی هوا ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و تنفسی را افزایش دهد. در نتیجه، کودکان شما ممکن است به دلیل متابولیسم کندتر چاق شوند.

عملکرد ریه: کودکانی که در محیط های آلوده بلند می شوند ممکن است رشد ناکافی ریه را تجربه کنند. دلیل آن این است که ارتباط قوی بین آلاینده ها و عملکرد ریه وجود دارد.

ALRI: قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلاینده ها ممکن است باعث عفونت های حاد تنفسی تحتانی مانند ذات الریه در کودکان شود. و ما می دانیم که عفونت های تنفسی در لیست شایع ترین قاتل ها در سراسر جهان هستند.

آسم: اگر فرزندان شما به تنفس طولانی مدت در هوای آلوده ادامه دهند، ممکن است به آسم مبتلا شوند.

مطلب پیشنهادی
۹ بهترین راه برای کاهش چشمگیر آلودگی هوا

به طور خلاصه، اینها تنها برخی از راه هایی هستند که آلاینده های هوا ممکن است بر سلامت فرزندان شما تأثیر منفی بگذارد. اگر می خواهید از این مشکلات جلوگیری کنید، پیشنهاد می کنیم از دستگاه های تصفیه هوا با کیفیت خوب استفاده کنید.

Source by James Yuan

The post در اینجا نحوه تأثیر آلودگی هوا بر سلامت کودکان آمده است appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.


کولر گازی دیواری ۲۴۰۰۰ ایران رادیاتور
قیمت پکیج شوفاژ دیواری بوتان Bita22

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.