اصطلاحات رایج تهویه مطبوع که باید بدانید

تهویه مطبوع این روزها در هر خانه ای به خصوص در ماه های تابستان ضروری است. اگر قصد سرمایه گذاری در یکی از آن ها را دارید، باید اطلاعات اولیه ای در مورد قطعات و عملکرد دستگاه داشته باشید تا بیشترین بهره را از آن ببرید. بنابراین، هنگامی که با مرکز خدمات صحبت می کنید یا به دنبال نکات اساسی تعمیر و نگهداری هستید، ایده روشنی از آنچه می توانید انجام دهید خواهید داشت.

واحد حرارتی بریتانیا (BTU)

ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی با واحد BTU اندازه گیری می شود. توضیح فنی تعریف BTU مقدار انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای یک پوند آب به میزان یک درجه فارنهایت است. وقتی مدل‌های AC را بررسی می‌کنید (برای مثال Hyundai HY18S3G 3 Star Split AC (1.5 تن) یا Voltas 1 Ton 22DYE Split AC)، مشخصات محصول جزئیات ظرفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. معمولاً به عنوان تناژ ذکر می شود (۱ تن = ۱۲۰۰۰ BTU / ساعت).

مجرا

لوله ای است که برای تامین، برگشت یا خروج هوا استفاده می شود. در حین سرویس کولر گازی، باید از تمیز بودن کانال ها و عاری از هرگونه زباله یا رسوب اطمینان حاصل کنید. هر گونه گرفتگی در کانال می تواند عملکرد AC شما را کاهش دهد.

دیفیوزر

در بالای کانال، می توانید دیفیوزر را ببینید. وظیفه این قطعه کوچک توزیع هوا در جهات مورد نیاز با استفاده از پره ها می باشد.

طرفداران

بله، فن هایی در داخل واحد AC وجود دارد. این فن ها با جریان متناوب (AC) تغذیه می شوند و جریان هوای مناسب را در داخل دستگاه خنک کننده امکان پذیر می کنند.

مطلب پیشنهادی
The Battle of Polytopia 2.1.0 – بازی استراتژی “نبرد پولی توپیا” اندروید + مود

واحد تغلیظ

این واحد کولر گازی موتور، مبدل حرارتی و کمپرسور را در خود جای می دهد. به صورت تک واحدی عرضه می شود و معمولاً در داخل اتاق با اواپراتور در خارج از اتاق نصب می شود.

کمپرسور

این قطعه AC مبرد را فشرده می کند تا عملکرد واحد تهویه مطبوع را افزایش دهد. دو نوع کمپرسور وجود دارد – پیچ و اسکرول. کمپرسور نوع پیچی از یک جفت پیچ هماهنگ برای فشرده سازی مبرد استفاده می کند. در کمپرسور اسکرول، یک پیچ ثابت و نوسانی، مبرد را تحت فشار قرار می دهد.

مبرد

این ماده واقعی است که به کاهش دمای محیط اطراف کمک می کند. نوع مبرد مورد استفاده تعیین کننده عملکرد، کارایی و فاکتور سازگار با محیط زیست AC است. برخی از مبردهای متداول عبارتند از آب، هوا، آمونیاک، دی اکسید کربن، ترکیبات فلوئوروکربن و هیدروکربن ها.

آکومولاتور

مبرد مایع از اواپراتور به آکومولاتور باز می گردد. آکومولاتور مطمئن می شود که مبرد دوباره وارد کمپرسور نمی شود.

Source by Hemalatha Gangadharan

The post اصطلاحات رایج تهویه مطبوع که باید بدانید appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

The post اصطلاحات رایج تهویه مطبوع که باید بدانید appeared first on تاسیسمارت.

مقاله اصلی

نوشته اصطلاحات رایج تهویه مطبوع که باید بدانید اولین بار در جدیدترین اخبار و آموزش. پدیدار شد.

zarinlink.ir

zarinlink


انواع رادیاتور
قیمت پکیج شوفاژ دیواری بوتان Bita26

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.