۹ بهترین راه برای کاهش چشمگیر آلودگی هوا

اگر می خواهید نقش خود را در کاهش آلودگی هوا ایفا کنید، در صفحه درستی هستید. در این مقاله ما لیستی از ۵ راه برای کمک به کاهش آلودگی هوا را گردآوری کرده ایم. برای بررسی این ۵ روش به ادامه مطلب مراجعه کنید.

۱. از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

اگر می خواهید آلودگی هوا را کاهش دهید، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید زیرا این وسایل نقلیه انرژی و گاز کمتری تولید می کنند. جدا از تولید گازهای گلخانه ای کمتر، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. استفاده از وسیله نقلیه شخصی شما هزینه بسیار بیشتری برای شما خواهد داشت.

۲. چراغ ها را خاموش کنید

اگر چراغ ها را در زمان عدم استفاده خاموش کنید، می توانید برق کمتری مصرف کنید. از آنجایی که الکتریسیته توسط نیروگاه های مبتنی بر سوخت تولید می شود، می توانید با پیروی از این رویکرد مقداری از بار این نیروگاه ها را کاهش دهید.

۳. بازیافت و استفاده مجدد

مفهوم بازیافت و استفاده مجدد می تواند به حفظ منابع کمک کند. جدای از این، می تواند به شما در کاهش استفاده از ماشین های قدیمی نیز کمک کند. به طور مشابه، محصولات بازیافتی را می توان مجدداً برای تولید محصولات مفید دیگر استفاده کرد.

۴. از کیسه های پلاستیکی استفاده نکنید

اگر به محیط زیست خود اهمیت می دهید، استفاده از محصولات پلاستیکی ایده خوبی نیست. دلیل آن این است که محصولات پلاستیکی مانند کیسه های پلاستیکی برای تجزیه شدن به سن نیاز دارند. این تا حدی به این دلیل است که آنها از خاک تشکیل شده اند. بنابراین، کاری که باید انجام دهید این است که به جای آن به سراغ کیسه های کاغذی بروید زیرا آنها جایگزین بسیار بهتری هستند.

مطلب پیشنهادی
نحوه بررسی و نگهداری سیستم گرمایشی

۵. زباله ها را نسوزانید

یکی دیگر از عوامل موثر در آلودگی هوا زباله است. در تابستان، زمانی که برگ های خشک آتش می گیرند، می توانند باعث آلودگی هوا شوند. جدای از این، سیگار نیز ممکن است در هوای آلوده نقش داشته باشد. در نتیجه، ممکن است سلامت شما نیز آسیب ببیند.

۶. به جای کولر گازی از فن ها استفاده کنید

واحدهای تهویه مطبوع انرژی زیادی مصرف می کنند و در این فرآیند گرمای زیادی تولید می کنند که برای محیط زیست مضر است. بنابراین، اگر می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، کاری که باید انجام دهید این است که به جای کولر گازی، فن های خود را روشن کنید.

۷. فیلترها را برای دودکش ها نصب کنید

شومینه ها گاز زیادی تولید می کنند که می تواند یکی از عوامل موثر در آلودگی هوا باشد. بنابراین، کاری که باید انجام دهید این است که فیلترهایی را برای دودکش های شومینه خود نصب کنید. به این ترتیب می توانید با انجام برخی اقدامات ساده محیط زیست را نجات دهید.

۸. از کراکر استفاده نکنید

در مراسم عروسی و جشن ها، استفاده از کراکر می تواند به آلودگی هوا کمک کند. به عبارت دیگر ممکن است لایه ای از مه دود ایجاد کند. و می دانیم که سیگار برای سلامت انسان و حیوانات مضر است. بنابراین، اجتناب از استفاده از کراکر ایده خوبی است.

۹. از استفاده از محصولات حاوی مواد شیمیایی خودداری کنید

محصولات مبتنی بر مواد شیمیایی برای محیط زیست خوب نیستند. بنابراین، آنها باید در خارج از خانه خود فقط زمانی که واقعاً مجبور هستید استفاده شوند. مثلاً از عطرها و رنگ ها کم استفاده شود.

مطلب پیشنهادی
گزینه های خنک کننده کارآمد انرژی

به طور خلاصه، اگر به دنبال بهترین راه ها برای کاهش آلودگی هوا بوده اید، پیشنهاد می کنیم این ۹ روش را دنبال کنید. با رعایت این روش های ساده، حفاظت از محیط زیست با کاهش چشمگیر آلودگی هوا برای شما آسان تر خواهد بود.

Source by Arthur Huang

The post ۹ بهترین راه برای کاهش چشمگیر آلودگی هوا appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.


توضیحات هیتر گازی سنسوردار انرژی مدل ۶۲۵
خرید کولر آبی سلولزی آبسال مدل AC-CP76

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.