نکات صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه مطبوع

این برای شما هزینه بیشتری دارد و انرژی بیشتری برای گرم کردن و خنک کردن خانه شما نسبت به هر سیستم دیگری در خانه شما مصرف می کند. به طور معمول، ۴۴٪ تا ۵۰٪ از قبوض آب و برق شما برای گرمایش و سرمایش خانه شما پرداخت می شود.

صرف نظر از نوع سیستم های راحتی خانه که در خانه خود دارید، می توانید با نگهداری و ارتقاء تجهیزات خود، در هزینه های خود صرفه جویی کنید و راحتی را افزایش دهید.

به خاطر داشته باشید که یک سیستم تهویه مطبوع کارآمد به تنهایی تاثیر زیادی بر صورت حساب های انرژی شما نخواهد داشت که استفاده از روشی که کل خانه را در بر می گیرد. اگر تعمیر و نگهداری و ارتقاء تجهیزات مناسب را با عایق بندی مناسب، هوازدگی و تنظیمات ترموستات ترکیب کنید، می توانید قبض انرژی خود را تا ۵۰ درصد کاهش دهید.

نکات کلی خنک کننده:

* از پنکه های خانه استفاده کنید. پنکه های خانه با گردش هوای خنک در سراسر خانه به خنک شدن خانه شما کمک می کنند. آنها زمانی که دمای هوای بیرون خنک تر از داخل است و در شب کار می کنند بسیار موثر هستند. یک پنکه اتاق زیر شیروانی می تواند هوای گرمی را که در اتاق زیر شیروانی جمع می شود، دفع کند. این می تواند کمک زیادی به کارایی سیستم تهویه مطبوع شما کند.

* ترموستات خود را تا حد امکان بالا تنظیم کنید. با حفظ حداقل تفاوت بین دمای داخلی و خارجی، هزینه کلی خنک کننده خود را کاهش خواهید داد.

* هنگامی که کولر گازی خود را روشن می کنید، تنظیم ترموستات خود را به دمای سردتر از حد معمول کاهش ندهید. این کار خانه شما را سریعتر خنک نمی کند و می تواند منجر به سرمایش بیش از حد و هزینه های غیر ضروری شود.

* سرعت فن را به جز در هوای مرطوب روی بالا تنظیم کنید. وقتی هوا مرطوب است، سرعت فن را روی کم تنظیم کنید.

مطلب پیشنهادی
دانلود Death Worm 2.0.038 – بازی آرکید “کرم مرگبار” اندروید + مود

* پنکه های سقفی را در نظر بگیرید تا بدون افزایش مصرف برق، هوای خنک شده را به طور موثرتری در خانه پخش کنید.

* لامپ ها و تلویزیون ها را از ترموستات تهویه مطبوع خود دور نگه دارید.

* واحدهای تهویه مطبوع را با کاشت درختان یا درختچه ها سایه بزنید، اما مطمئن شوید که جریان هوا را مسدود نکنید. واحدی که در سایه کار می کند تا ۱۰٪ کمتر از واحدی که در نور خورشید کار می کند برق مصرف می کند.

* در ساعاتی که شدت نور خورشید به اوج خود می رسد، سایه ها یا پرده ها را روی پنجره های شرقی، جنوبی و غربی ببندید. پرده ها و پنجره ها را در ساعات اولیه صبح و شب که هوای بیرون از خانه خنک تر است باز کنید.

* اگر خانه (یا اتاق های دارای تهویه مطبوع) برای مدت طولانی خالی از سکنه است، کولر را خاموش کنید. از یک ترموستات قابل برنامه ریزی (پیوند به صفحه محصول) برای خاموش و روشن کردن خودکار هوا در زمانی که می دانید خانه خالی است، استفاده کنید.

در اینجا چند گام دیگر وجود دارد که می توانید برای بهبود قابل ملاحظه بهره وری انرژی خانه خود بردارید.

یک رویکرد کل نگر برای صرفه جویی در کل انرژی خانه داشته باشید

برای دستیابی به حداکثر راحتی در خانه و صرفه جویی در مصرف انرژی، توصیه می کنیم عقب نشینی کنید و به تصویر بزرگ مصرف انرژی در ویلای خود نگاه کنید. واقعیت این است که آسایش و کارایی کلی خانه شما محصول بسیاری از سیستم‌ها است: گرمایش، سرمایش، روشنایی و برق، لوله‌کشی و احتمالاً سایرین که با هم کار می‌کنند.

این تأثیر متقابل بین این سیستم ها، همراه با اندازه، سن، ویژگی های فیزیکی و موقعیت مکانی خانه شما و حتی سبک زندگی شما است که با هم ترکیب می شود تا کل بهره وری انرژی خانه شما را تولید کند. تغییر یا ارتقاء یک سیستم بدون در نظر گرفتن سایر عوامل معمولاً منجر به بهبودی می شود، اما ممکن است حداکثر سود ممکن را به همراه نداشته باشد.

مطلب پیشنهادی
Hide Online 4.9.1 – بازی اکشن خاص “پنهان شدن – هاید آنلاین” اندروید!

اگر در حال ساخت یک ویلا جدید هستید، یا در نظر دارید یک بازسازی اساسی یا ارتقاء سیستم را در نظر بگیرید، رویکرد سیستم های یکپارچه را در نظر بگیرید. اکنون ممکن است کمی بیشتر هزینه داشته باشد، اما بدون شک در طول زمان یک بسته نرم افزاری را برای شما ذخیره می کند. مهندسان و تکنسین های ماهر ما هنگام طراحی راه حلی برای خانه شما به تصویر بزرگ نگاه خواهند کرد.

ممیزی انرژی خانه را انجام دهید

زمانی که باید بازده انرژی کلی خانه خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چگونه مصرف و هزینه ها را کاهش دهید، ممیزی انرژی خانه است. این امر خیلی بیشتر از سیستم های گرمایش و سرمایش شما را در نظر می گیرد و معیاری برای تصمیم گیری و اندازه گیری پیشرفت صرفه جویی در انرژی به شما می دهد.

در اینجا برخی از عوامل گرمایش و سرمایش شما باید در نظر گرفته شود:

* عایق کاری در دیوارها، کف و اتاق زیر شیروانی.

* موانع بخار در دیوارها

* کیفیت ویندوز – تک یا دو جداره

* اتلاف حرارت در اطراف درها و پنجره ها

* کیفیت عایق در درب

* یکپارچگی لوله کشی “- هر گونه نشتی

*تمیز بودن کانال کشی

* استفاده از انرژی خورشیدی “غیرفعال”.

* استفاده از پرده و سایر پوشش های پنجره برای جلوگیری از اتلاف گرما

* کارایی سیستم های گرمایش و سرمایش – وضعیت فیلترها و ….

خرید یک قرارداد نگهداری سالانه را در نظر بگیرید

این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید، “اگر خراب نیست، آن را تعمیر نکن؟” خب این بیشتر از ماشین شما در مورد کولر گازی شما صدق نمی کند. با این حال، هنگامی که سیستم شما به درستی کار می کند، به راحتی فراموش می شود. تعمیر و نگهداری منظم باعث صرفه جویی در زمان و دردسرهای ناشی از خرابی زودرس سیستم و تعمیرات اساسی می شود. این اطمینان حاصل می کند که سیستم شما همیشه در اوج راندمان کار می کند و به شما کمک می کند از هزینه های بیش از حد انرژی جلوگیری کنید.

مطلب پیشنهادی
انتخاب شرکت مناسب برای تعمیر سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع

مطمئن شوید که کولر گازی شما اندازه مناسبی دارد

بزرگتر لزوما بهتر نیست – یک واحد تهویه مطبوع اتاق بزرگتر لزوماً احساس راحتی بیشتری در طول ماه های گرم تابستان به شما نمی دهد و به احتمال زیاد نسبت به یک واحد کوچکتر با اندازه مناسب کارایی کمتر و موثرتری دارد. واحدهای اتاقی اگر برای مدت نسبتاً طولانی کار کنند به جای اینکه دائماً روشن و خاموش باشند بهتر عمل می کنند. هر چه مدت زمان کارکرد کولر گازی طولانی‌تر باشد، برای دستگاه راحت‌تر می‌شود دمای اتاق را ثابت نگه دارد. دویدن طولانی تر همچنین به واحدهای تهویه مطبوع اجازه می دهد تا رطوبت بیشتری را از هوا حذف کنند که باعث کاهش رطوبت و افزایش سطح راحتی در اتاق می شود.

هنگام انتخاب کولر گازی مناسب برای فضای خود، مشخصات را به دقت بررسی کنید. سیستم های تهویه مطبوع مرکزی نیز به اندازه مناسب نیاز دارند. با این حال، حرفه ای ها باید اندازه سیستم هوای مرکزی شما را انجام دهند.

همچنین از فن مرکزی سیستم برای تامین گردش استفاده نکنید. در عوض، از فن های گردشی در اتاق های جداگانه استفاده کنید. مطمئن شوید که فن سیستم هوای مرکزی خود را طوری تنظیم کرده اید که همزمان واحد خنک کننده (کمپرسور) خاموش شود.

از تهویه مطبوع با درجه کارایی بالا استفاده کنید

تهویه مطبوع اتاقی را انتخاب کنید که دارای رتبه A یا ۱۰ یا بالاتر باشد.

Source by Helen Rudd

The post نکات صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه مطبوع appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

The post نکات صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه مطبوع appeared first on تاسیسمارت.

مقاله اصلی

نوشته نکات صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه مطبوع اولین بار در جدیدترین اخبار و آموزش. پدیدار شد.

zarinlink.ir

zarinlink


قیمت پکیج دیواری ایران رادیاتور ECO22FF
مشخصات فنی هیتر گازی سنسوردار انرژی مدل ۶۴۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.