نرم افزار VoIP

معماری Voice over Internet Protocol یا VoIP از دستگاه های کاربر نهایی، دروازه ها، دروازه بان ها و شبکه IP تشکیل شده است. نرم افزار VoIP مجموعه ای از برنامه ها، برنامه ها و پروتکل ها برای مدیریت معماری است. اهمیت نرم افزار VoIP با افزایش تقاضا برای کیفیت بالاتر خدمات از سوی مصرف کنندگان مشخص می شود. برنامه نویسی نرم افزاری موثر به مدیریت موثر تماس ها – از نظر مسیریابی تماس ها از طریق کمترین تراکم مسیرها – و وضوح صدا تبدیل می شود.

نرم افزار VoIP را می توان با توجه به عملکردهای مختلف در شبکه VoIP طبقه بندی کرد. این قابلیت‌ها شامل مدیریت رابط‌های کاربری، پردازش تماس، مدیریت شبکه و صورت‌حساب است. نرم افزار رابط کاربری رابط کاربری تلفن IP را مدیریت می کند. از ویژگی های مهم رابط کاربری می توان به الگوریتم های فشرده سازی داده های صوتی، لغو اکو و رمزگذاری اشاره کرد.

سرورهای پردازش تماس توسط نرم افزاری اجرا می شوند تا مقصد تماس را ترسیم کنند. این نرم افزار یک برنامه پایگاه داده به نام سوئیچ نرم است. این نرم افزار پس از بررسی اعتبار شماره، شماره تلفن را به یک آدرس IP منحصر به فرد ترجمه می کند. این دو دستگاه را در هر دو طرف وصل می کند، پس از اینکه از طریق یک حلقه به طرف تماس گیرنده تماس دریافتی هشدار می دهد.

نرم افزار مدیریت تماس، به نام کنسول، برنامه هایی هستند که وضعیت تماس ها و توزیع را مدیریت می کنند. این نرم افزار مدیریت پهنای باند را ارائه می دهد. برخی از پروتکل های استاندارد پروتکل شروع جلسه H.323 هستند. به منظور حفظ کیفیت خدمات، از پروتکل زمان واقعی (RTP) استفاده می شود. این نرم افزار شبکه ها را نیز مدیریت می کند.

مطلب پیشنهادی
دانلود Gear Enigmas 7.03 – بازی فکری “معماهای چرخ دنده” اندروید + مود

برخی از خدمات مشتری مداری که توسط نرم افزار مدیریت می شوند، خدمات صورتحساب هستند. این شامل خدمات پیش پرداخت و پس از پرداخت می شود. برخی خدمات پست صوتی را ارائه می کنند که صدا را برای نامه ها ترکیب می کنند. تلفن‌های نرم‌افزار IP توسط نرم‌افزاری مدیریت می‌شوند که به کاربر اجازه می‌دهد مستقیماً از طریق رایانه با ارائه‌دهنده VoIP ارتباط برقرار کند. نرم افزار اسکایپ با میلیون ها دقیقه تلفن به سرعت بازار را به تصرف خود درآورده است.

حوزه دیگری که نرم افزار خدمات ارائه می دهد، سیستم های نظارت بر تماس برای دفاتر تماس برای مدیریت تماس ها و یکپارچه سازی تلفن کامپیوتری برای مشاغل است.

توسعه نرم افزار با نیاز به حل مسائل مختلف مانند گم شدن بسته ها و توالی بسته ها تسریع می شود.

Source by Steve Valentino

The post نرم افزار VoIP appeared first on تاسیسمارت.

مقاله اصلی

نوشته نرم افزار VoIP اولین بار در جدیدترین اخبار و آموزش. پدیدار شد.

zarinlink.ir

zarinlink


ویژگی های بهارساز انرژی مدل ۶۸۰
قیمت پکیج دیواری بوتان BITA 24

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.