تفاوت بین کولر گازی اینورتر و AC غیر اینورتر

تابستان اینجاست، و همراه با آن، رطوبت شدیدی که شما را در آرزوی بادهای متحرک رها می کند. چنین مواقعی است که سرمایه گذاری روی کولر گازی قطعا ایده خوبی است. با این حال، با وجود دو نوع اصلی سیستم تهویه مطبوع، یک سیستم تهویه مطبوع اینورتر و یک AC غیر اینورتر، چگونه تصمیم می گیرید که کدام یک برای شما مناسب تر است؟ هر دو مزایا و معایبی دارند، بنابراین در اینجا نگاهی به تفاوت‌های بین کولر گازی اینورتر و AC غیر اینورتر و اینکه کدام سیستم برای شما مناسب‌تر است، می‌پردازیم.

AC غیر اینورتر

سرعت ثابت

اینها رایج ترین واحدهای تهویه مطبوع در بازار هستند. وقتی صحبت از کمپرسور می شود، اساساً بر اساس اصل همه یا هیچ کار می کند. سیستم غیر اینورتر فقط با روشن یا خاموش کردن برای کنترل دمای اتاق کار می کند. موتور بر حسب نیاز کمپرسور را کنترل می کند. مقدار ثابتی انرژی به کمپرسور می رسد که باعث می شود آن با سرعت ثابت کار کند.

عملکرد پر سر و صدا

واحد غیر اینورتر هر زمانی که به دمای معینی که حد در نظر گرفته می شود برسد روشن و خاموش می شود. به همین دلیل، با شروع و توقف کمپرسور برای حفظ دمای مورد نیاز، دستگاه سخت‌تر کار می‌کند و صدای زیادی تولید می‌کند. این به نوبه خود باعث ساییدگی و پارگی زیاد سیستم می شود.

کم هزینه تر

با توجه به در دسترس بودن گسترده آنها، خرید یک کولر گازی جدید بدون اینورتر در مقایسه با کولر گازی اینورتر هزینه قابل توجهی کمتری دارد. با این حال، نصب واحد ممکن است کمی بیشتر هزینه کولر گازی اینورتر داشته باشد. اگر قطعات جدید برای جایگزینی در خط تولید مورد نیاز باشد، پیدا کردن و خرید قطعات یدکی برای یک واحد غیر اینورتر بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر است.

مطلب پیشنهادی
نصب تهویه مطبوع

اینورتر AC

سرعت متغیر

کولرهای گازی اینورتر در اکثر موارد به دلیل کمپرسور با سرعت متغیر و نه سرعت ثابت، بدون صدا هستند. سرعت های متغیر، کمپرسور را از کار با تمام توان باز می دارد، در عوض یک سانسور دائماً قدرت را با توجه به دمای اتاق تنظیم می کند.

انرژی کارآمد

به دلیل سرعت متغیر، واحد اینورتر از نظر انرژی کارآمدتر و همچنین مقرون به صرفه تر است. سانسور به جای اینکه مانند غیر اینورتر با سرعت کامل کار کند، برق را بر اساس دما تنظیم می کند، که منجر به مصرف برق کمتر و صرفه جویی در انرژی می شود.

نزدیک به عملیات بدون صدا

تهویه مطبوع اینورتر در مقایسه با واحد غیر اینورتر تقریباً بی صدا است زیرا هر بار که دستگاه به حد مجاز دما می رسد به طور خودکار روشن و خاموش نمی شود. علاوه بر این، این امر فرسودگی و پارگی دستگاه را کاهش می دهد و باعث دوام بیشتر آن می شود.

خنک شدن سریعتر

کولر گازی اینورتر می تواند اتاق را سریعتر از تهویه مطبوع غیر اینورتر خنک کند. این به این صورت است که اینورتر از توان بیشتری نسبت به غیر اینورتر استفاده می کند و سپس با نزدیک شدن به دمای مورد نظر، توان را کاهش می دهد.

اینها تفاوت اساسی بین این دو سیستم است، اما قبل از تمام شدن خرید یکی، باید اندازه اتاق خود، تعداد دفعاتی که کولر گازی استفاده می شود و اینکه کدام یک با بودجه شما متناسب است را نیز در نظر بگیرید. اگر در مورد سیستم ها سوالی دارید، همیشه قبل از خرید از فروشنده بپرسید. به هیچ چیز دیگری جز یک تهویه مطبوع عالی بسنده نکنید.

مطلب پیشنهادی
چگونه مصرف برق کولر گازی خود را کاهش دهیم؟

Source by Tara Paul

The post تفاوت بین کولر گازی اینورتر و AC غیر اینورتر appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.