انتخاب بهترین خدمات تعمیر لپ تاپ

لپ تاپ ها، نوت بوک ها و نت بوک ها از جمله شگفتی های دستگاه های محاسباتی امروزی هستند. آنها قابل حمل هستند، به اندازه همتایان رومیزی خود قدرتمند هستند و حداقل انرژی یا الکتریسیته مصرف می کنند. اما به دلیل طراحی جمع و جور خود، بسیار مستعد آسیب هستند و به خدمات تعمیر لپ تاپ پیچیده نیاز دارند، به خصوص زمانی که قطعات آسیب دیده قسمت های سخت افزاری ظریف و ظریف آن باشند.

چه زمانی باید به دنبال خدمات تعمیرات حرفه ای لپ تاپ باشید

بیشتر مشکلات رایجی که در لپ‌تاپ‌ها با آن مواجه می‌شوند، ماهیت فنی یا نرم‌افزاری دارند. بنابراین تعیین و تشخیص اینکه آیا مشکل پیش آمده یک مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری است، ضروری است. اگر این فقط یک نگرانی نرم افزاری است و هیچ آسیب فیزیکی یا نقصی به دستگاه وارد نشده است، راهنماهای متعددی در اینترنت برای تشخیص و مشخص کردن علت اصلی مشکل بر اساس خطاهای نمایش داده شده روی صفحه وجود دارد. اگر نگرانی از قبل شامل عیوب و آسیب های فیزیکی مانند خرابی مادربرد، قطع برق، صفحه نمایش شکسته و غیره است، زمان آن است که از یک تعمیرکار متخصص لپ تاپ بخواهید.

مراکز خدمات یا سایر تعمیرگاه های کامپیوتر

اقدام بعدی که باید مشخص شود این است که لپ تاپ آسیب دیده خود را برای تعمیر کجا ببرید. معمولا دو گزینه وجود دارد، آوردن آن به مرکز خدمات برند یا سایر تعمیرگاه های کامپیوتر. اگر لپ تاپ شما هنوز در دوره گارانتی قرار دارد، تعمیر آن توسط مرکز خدمات برند به صرفه ترین یا کاربردی ترین کار است. دوره گارانتی معمولاً هر زمان که دستگاه دچار مشکل شود یا آسیب های کارخانه ای یا غیرعمدی وارد شود، تشخیص و تعمیر رایگان را تضمین می کند. نگرانی های دیگر با پرداخت هزینه ارائه می شود.

مطلب پیشنهادی
انتخاب بهترین لپ تاپ با بودجه ای که دارید

تفاوت ها، مزایا و معایب تعمیرات مرکز خدمات با سایر تعمیرگاه های کامپیوتر و لپ تاپ به شرح زیر است:

– مراکز خدمات به صورت رایگان اما فقط برای ایرادات ناشناخته کارخانه یا آسیب های غیرعمدی در طول مدت گارانتی، کمک فنی ارائه می دهند. اگر می‌خواهید درخواست تعمیر سایر مشکلات و عیوب را داشته باشید، ممکن است هزینه‌ها یا هزینه‌های تعمیر لپ‌تاپ اضافه شود. اگر اینطور باشد، در مواقعی گرانتر از انتخاب فریلنسری یا سایر خدمات تعمیر کامپیوتر است.

– معمولاً در مراکز خدماتی نسبت به سایر تعمیرگاه ها صف های مشتریان طولانی تری وجود دارد. زمان انتظار یا تحویل واحد تعمیر شده نیز برای مراکز خدمات بسیار طولانی تر است.

– وقتی صحبت از سطح تخصص به میان می‌آید، این تصور متعارف وجود دارد که تکنسین‌های مراکز خدمات در مقایسه با تکنسین‌های آزاد، در درجه اول به این دلیل که توسط شرکت لپ‌تاپ آموزش دیده‌اند و اطلاعات بیشتری نسبت به مشخصات برند لپ‌تاپ خود دارند، به خوبی تبحر دارند. از سوی دیگر، کسانی هستند که ادعا می‌کنند که تعمیرگاه‌های آزاد و سایر تعمیرگاه‌های کامپیوتر، تعمیرکاران بهتری هستند، زیرا آنها بیشتر در معرض مشکلات مختلفی هستند که می‌توان با رایانه‌ها و مناسب‌ترین تکنیک‌های تعمیر لپ‌تاپ مناسب برای هر یک از آنها مواجه شد. واحد مشکل ساز

سایر ملاحظات مهم هنگام انتخاب خدمات تعمیر لپ تاپ

جدای از ملاحظاتی که در بالا توضیح داده شد، جنبه ها و نگرانی های دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. این شامل:

– بیمه حفظ اطلاعات لپ تاپ شما از جمله حریم خصوصی آن.

مطلب پیشنهادی
5 نکته مهم در خرید لپ تاپ جدید

– آشنایی با اعتبار خدمات تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ. گاهی اوقات، می توان آن را از مشتریان قبلی، توصیه ها و غیره استنباط کرد.

– انجام معاملات فقط با تکنسین های مجاز و آگاه.

– و تا حد امکان مواردی را انتخاب کنید که کمترین زمان تعمیر یا خرابی را دارند.Source by Kain Black

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.