رایج ترین مواد مورد استفاده در ساخت پوسته کامپیوتر لپ تاپ

اگر در حال حاضر در حال تحقیق در مورد رایانه لپ‌تاپ بعدی خود برای خرید یا اجاره هستید، آیا اصلاً فکر کرده‌اید که پوسته لپ‌تاپ جدید شما از چه چیزی ساخته شده است؟ آیا اصلا اهمیت می دهید، تا زمانی که ظاهر زیبا داشته باشد؟ این روزها ممکن است برایتان مهم باشد، مخصوصاً با توجه به تلاش همه برای درست بودن سیاسی و “سبز” بودن این روزها. همچنین، موادی که برای ساخت پوسته رایانه لپ‌تاپ استفاده می‌شود، تقریباً به اندازه فناوری موجود در داخل آن، بر قیمت آن رایانه تأثیر می‌گذارد.

پوسته های لپ تاپ کامپیوتر تقریبا همیشه از مواد فلزی یا پلاستیکی ساخته می شوند. از آنجایی که مواد پلاستیکی وزن سبکی دارند و قالب گیری نسبتاً آسانی دارند، بسیاری از تولیدکنندگان کامپیوتر ترجیح می دهند از آنها در هنگام ساخت پوسته لپ تاپ استفاده کنند. حتی در دسته پلاستیک، انواع مختلفی وجود دارد، و در اینجا چند مورد از آن گزینه ها را توضیح خواهیم داد.

پلاستیک های مهندسی ABS رایج ترین مواد مورد استفاده در ساخت پوسته های لپ تاپ هستند. دلیل اصلی این محبوبیت، هزینه پایین پلاستیک ABS است که در واقع آلیاژی از PC (پلی کربنات) و ABS (اکریلونیتریل بوتادین استایرن) است. ABS همان ترموپلاستیک قابل بازیافتی است که کلاه ایمنی فوتبال NFL از آن ساخته شده است، پس به این فکر کنید که چقدر باید قوی باشد.

از یک طرف، ترکیب پلاستیک PC + ABS دارای مقاومت حرارتی برتر PC است. به علاوه، در برابر ضربه و آب و هوا مقاوم است و شکل خود را به خوبی حفظ می کند. از سوی دیگر، هدایت حرارتی نسبتاً ضعیفی نیز دارد و به سادگی سنگین است. با این حال، در این مورد، به دلیل هزینه کم مرتبط با استفاده از پلاستیک های مهندسی ABS، نکات مثبت بر موارد منفی غلبه می کنند. به دلیل هزینه کم، پلاستیک های مهندسی ABS در بین تولید کنندگان کامپیوترهای لپ تاپ بسیار محبوب هستند.

مطلب پیشنهادی
فروش لپ تاپ مستعمل - بهترین مکان برای خرید لپ تاپ بازسازی شده بعدی شما کجاست

مواد فیبر کربن یک ماده جذاب و با کیفیت است. به نظر می رسد پلاستیک ABS معمولی است، اما دوام و رسانایی حرارتی آن بسیار برتر از پلاستیک ABS است. از آنجایی که فیبر کربن نیز یک ماده رسانا است (الکتریسیته را هدایت می کند)، پوسته لپ تاپ ساخته شده از این ماده می تواند عملکردی مشابه پوسته فلزی داشته باشد. در واقع، IBM در آوریل 1998 ویژگی های مطلوب فیبر کربن را تشخیص داد و اولین پوسته کامپیوتر لپ تاپ ساخته شده از فیبر کربن را در همان سال معرفی کرد. عیب اصلی استفاده از این ماده قیمت بالای آن است.

تشکیل فیبر کربن نیز بسیار دشوارتر از پلاستیک معمولی ABS است. به دلیل دشواری های مرتبط با استفاده از آن در ساخت، استفاده از فیبر کربن در پوسته کامپیوتر لپ تاپ می تواند تقریباً هزینه دستگاه را دو برابر کند. از این رو کامپیوتر و اجاره لپ تاپ من گران تر می شوم

برخی دیگر از تولید کنندگان از مواد پلاستیکی پلی کربنات استفاده می کنند که شبیه فلز است، اما این بسیار رایج نیست. فوجیتسو تنها یکی از تولیدکنندگان کامپیوتر است که به استفاده از پلی کربنات در پوسته لپ‌تاپ خود معروف است.Source by Tanveer Saeed

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.