5 نقش ضروری معماران در طول ساخت و ساز

معمار فردی است که یک ساختمان را هم از نظر بصری و هم از نظر ساختاری طراحی می کند. این دانش عمومی است. آنچه عموماً برای عموم مردم ناشناخته است، نقش و مسئولیت واقعی آنهاست. یکی از بهترین معماران در چنای به روشن شدن نقشی که در طول ساخت و ساز بازی می کنند کمک کرد.

ساخت و ساز برابر با وظایف پیچیده و متعدد است، به این معنی که وظیفه معمار است که همه چیز را سازماندهی کند. از حفظ سوابق گرفته تا برگزاری منظم قراردادها، از جزئیات بودجه تا رعایت مهلت مقرر، مسئولیت های آنها طولانی و گسترده است. در اینجا چند کار اصلی که آنها انجام می دهند آورده شده است:

 • بحث پروژه

حتی قبل از تایید طرح ساختمان یا پروژه، معماران باید با هر یک از اعضای حیاتی کسب و کار یا خانه ملاقات کرده و در مورد آن بحث کنند. این مکالمات تضمین می کند که تمام عوارض فنی قبل از شروع ساخت و ساز برطرف می شود، رویکرد اقتصادی تری اتخاذ می شود و همه نظرات در نظر گرفته می شود. فرآیند بحث پروژه، همانطور که توسط یک معمار انجام می شود، مراحل زیر را دنبال می کند:

 1. درک چشم انداز و نیاز مشتری و یادداشت دقیق انتظارات.
 2. تعیین حدود مالی پیش بینی شده، شناخت سایت و تحقیق در مورد مقررات برنامه ریزی محل، یعنی کمی سازی و صلاحیت ساخت و ساز.
 3. با در نظر گرفتن هرگونه محدودیت پروژه و خود سایت. یافتن پاسخ های ممکن برای هر موضوع و پیشنهاد آنها به مشتری. در صورت نیاز، ارائه سبک جدیدی از ساختمان یا سایت.
 • ساختن نقاشی
مطلب پیشنهادی
ایده های جدید طراحی داخلی خانه

قبل از شکستن زمین برای ساخت و ساز، نقشه های طراحی دقیق و عظیم ساخته می شود. این وظیفه معمار است که آنها را آماده کند. طرح ها طرحی از فضاهای داخل ساختمان و اطراف آن می دهند. به زبان ساده، نقاشی ظاهر واقعی پروژه را منعکس می کند. طرح ها تضمین می کنند که:

 1. مشتری از ساخت و ساز احساس می کند.
 2. تخمینی از مواد و زمان قابل محاسبه است.
 3. تمام خطاها قبل از اجرای کار حذف می شوند.
 4. پلان طبقه و نقشه سایت به وضوح ارائه شده است.
 5. ارتفاع و نمای ایزومتریک واضح است.

ترسیم طرح شامل مسئولیت های بعدی نیز می شود:

 1. در صورت لزوم طراحی مجدد ساختمان این شامل ایجاد تغییر در محدوده به گونه ای است که همه کدها، قوانین و مقررات را برآورده کند.
 2. توضیح جزئیات طراحی برای تیم ساخت.
 • برآورد هزینه

پس از تایید اسکیس های طراحی، یک مقیاس زمانی به همراه هزینه برآورد شده توسط معمار ایجاد می شود. این یکی از حیاتی ترین مشاغل این حوزه است زیرا همیشه باید قیمت را در محدوده بودجه نگه داشت. اگر برآورد بیش از حداکثر سرمایه گذاری باشد، معمار نیاز به تجسم مجدد ساختمان و ایجاد نقشه های جدید دارد. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که ارزیابی هزینه ارائه شده توسط معمار می تواند بسته به نیاز متفاوت باشد:

 1. اگر ساخت و ساز کامل زیر نظر معماران باشد، آنها کل ارزش گذاری هزینه را ارائه می دهند.
 2. اگر بخشی از پروژه زیر نظر آنها باشد، هزینه آن بخش را فقط برآورد می کنند.
 • پیشنهادات قرارداد
مطلب پیشنهادی
چگونه فرآیندهای معماری برون سپاری می تواند خرده فروشی انگلستان را تقویت کند

پس از نهایی شدن طرح ها و موافقت با بودجه، قراردادهای ساخت مناقصه می شوند. معمار با مشاوره در مورد گزینه های بهتر از نظر کیفی و اقتصادی به کارفرما در انتخاب پیمانکاران مناسب کمک می کند. هنگامی که چند پیشنهاد قرارداد در لیست کوتاه قرار گرفتند، وظیفه معمار است که آنها را با بودجه و انتظارات مشتری مقایسه کند و بهترین پیشنهاد را انتخاب کند.

علاوه بر این، کار انجام شده توسط کارگران و قراردادها توسط معمار مدیریت می شود. او نه تنها کل فعالیت ساخت و ساز را هماهنگ می کند، بلکه تضمین می کند که همه قوانین و مقررات مطابقت دارند. معمار همچنین فاکتورهای ارسالی هر ماه را زیر نظر دارد و از مطابقت آنها با کار تکمیل شده اطمینان حاصل می کند.

 • بازاریابی و تبلیغات

نقش یک معمار به پایان ساخت و ساز ختم نمی شود. آنها نیاز به بازاریابی، تبلیغات و تبلیغ ساختمان های خود دارند. با رساندن کار خود به مردم است که مناقصه ها و مناقصه های بیشتری برای کار جدید دریافت می کنند. در نهایت، بازاریابی کلید یک حرفه بهتر برای آنها می شود.

یک مسئولیت دیگر وجود دارد که معماران در مواقع نادری بر عهده می گیرند. پس از اتمام کار، آنها یک دفترچه راهنما به مالک می دهند که هر گونه تعمیر یا نگهداری پروژه ممکن است بعداً نیاز داشته باشد را شرح می دهد. این یک روش معمول نیست و با اصرار مالک پروژه اتفاق می افتد.

چند نکته اضافی:

وظایف یک مهندس معماری و مهندس سازه مشابه است، اما دارای یک تمایز منحصر به فرد است. را معماران در چنای یک هدف منحصر به فرد دارد – ساختن ساختمان از نظر زیبایی شناختی. هدف یک مهندس سازه این است که آن را کاربردی و بادوام کند.

مطلب پیشنهادی
تورهای آگرا – تور خاطره انگیز با تاج محل

نوع کار و نقش‌هایی که یک معمار بازی می‌کند توسط قرارداد تعریف می‌شود. در برخی وظیفه ای سطحی دارند و در برخی دیگر در هر کار و کاری عجین شده اند.

Source by Uma Nathan

The post 5 نقش ضروری معماران در طول ساخت و ساز appeared first on هاشور دیزاین.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.