کامپیوترهای لپ تاپ انقلاب کلاس درس را برمی انگیزند!

آیا متوجه شده‌اید که رایانه‌های لپ‌تاپ شروع به دیکته کردن آنچه در کلاس درس می‌گذرد، دارند؟ علاوه بر این، فناوری تلفن همراه در جایی که یادگیری اتفاق می افتد در حال تغییر است. این امر به ویژه در شرایطی که لپ‌تاپ‌ها به تعداد روزافزونی وارد عرصه آموزشی می‌شوند صادق است.

با این حال، همه مربیان سریعاً از نوت بوک استفاده نمی کنند. آنها منتظرند ببینند آیا استفاده از لپ تاپ واقعاً یادگیری را به سمت بهتر شدن تغییر می دهد یا خیر. به همین دلیل است که مدارسی مانند کالج ایالتی فرامینگهام در بوستون و آکادمی مایرون بی تامپسون در هونولولو مورد بررسی دقیق قرار می گیرند. هر دو مدرسه انتخاب کرده اند که از رایانه های لپ تاپ به عنوان یک منبع اصلی در برنامه درسی خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است که دسترسی ساده به رایانه لپ تاپ فرآیند یادگیری را تغییر نمی دهد – کل برنامه درسی باید تغییر کند و فناوری را با دانشگاهیان ادغام کند. استفاده از لپ تاپ چیزی فراتر از جایگزینی کاغذ و مداد با وسایل الکترونیکی است. کل رابطه بین معلم و دانش آموزان باید تغییر کند. معلمان دیگر صرفاً توزیع کننده دانش نیستند، بلکه در فرآیند یادگیری که با ابزارهای اضافی برای ارتباط با دانش آموزان صورت می گیرد، تسهیل گر می شوند. این امر مشارکت بیشتر دانش‌آموز را تشویق می‌کند، که مدت‌ها به عنوان کلید یادگیری شناخته می‌شود.

اساتیدی که به طور فعال در آموزش از طریق فناوری درگیر هستند، لپ‌تاپ‌ها را راهی برای ارائه تجربیات زندگی واقعی به نظریه‌های بی‌معنا می‌دانند. به عنوان مثال، دانش‌آموزان فیزیک می‌توانند شاهد تجزیه مواد رادیواکتیو باشند، دانشجویان ریاضی می‌توانند دانش منطق خود را در پروژه‌هایی که از صفحات گسترده استفاده می‌کنند به کار ببرند، و رشته‌های انگلیسی می‌توانند شعر و نثر همسالان را ارزیابی کنند. با در دسترس بودن لپ تاپ در کلاس درس، دسترسی به اطلاعات و دانش اضافی به راحتی در دسترس است.

مطلب پیشنهادی
کارت گرافیک‌های سری Arc اینتل چه زمانی به بازار عرضه می‌شود؟

بنابراین نظر دانشجویان در مورد روند لپ تاپ چیست؟ خوب بیشتر آن را نیروبخش می دانند. معلمان می توانند به جای پرداختن به سخنرانی های یک بعدی، اینترنت را برای نشان دادن ارتباط با زندگی روزمره درگیر کنند. تاریخ گذشته، متون ثابت را می توان برای اخبار فوری کنار گذاشت – و خیلی چیزهای دیگر.

همانطور که مدارس ارتباط بین لپ‌تاپ و اثربخشی یادگیری را نشان می‌دهند، روند استفاده از لپ‌تاپ قطعا رشد خواهد کرد. برای کسانی که مخالف انقلاب تکنولوژیکی هستند که در کلاس های درس امروز رخ می دهد، شاید باید به سخنان ماریا مونته سوری توجه کرد.

“…اگر قرار است آموزش و پرورش همیشه در امتداد همان خطوط کهنه انتقال دانش باشد، امید چندانی به بهبود آینده انسان وجود ندارد…”Source by Tom Fox

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.