کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ

هنگام خرید کامپیوتر یک معضل بزرگ وجود دارد. فرآیند تصمیم گیری شما را به بررسی چه، چگونه، کدام یک و عامل تصمیم گیری می برد که به انتخاب هایی فراتر از قیمت، برند و راحتی متکی است. بین دو فرزند بزرگ از یک نوع است. دسکتاپ یا لپ تاپ؟ ما تمایل داریم با عجله تصمیم اشتباه بگیریم و اگر کارها خوب پیش نرود از آن پشیمان می شویم. اگر به دسکتاپ یا لپ تاپ نیاز دارید، انتخاب اشتباه تا حد زیادی به انتخاب شما بستگی دارد زیرا این دستگاه ها برای اهداف مختلف به شما خدمت می کنند. اما حق با شما ثابت می‌شود که نیاز شما را برآورده کند.

p.p1 {حاشیه: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; فونت: 12.0px ‘Helvetica Neue’; رنگ: #454545}

بنابراین بیایید ببینیم که هر دو دستگاه در معادله چگونه عمل می کنند. اگر به اجزای زیاد علاقه ندارید، دسکتاپ برای شما مناسب نیست… این دستگاهی است که از اجزایی مانند مانیتور، CPU، ماوس و صفحه کلید در حالی که بلندگوها همراهی می‌کنند، تشکیل شده است. همچنین، دسکتاپ ممکن است باعث ناراحتی شود، اما مزایای زیادی نسبت به یک لپ تاپ معمولی دارد.

  1. سعی کنید با هر نرم افزاری تست کنید که نخواهید انکار کرد که دسکتاپ بسیار قدرتمندتر از لپ تاپ است. CPU یک پردازنده کامپیوتر رومیزی معمولی قدرت پردازشی بالاتری نسبت به لپ تاپ دارد. در صورتی که بخواهید نرم افزارهای سنگینی مانند Auto Cad، Photoshop، 3DMAX، Maya، Light-room و غیره را اجرا کنید که ممکن است سرعت لپ تاپ شما را کند کند، اما می توانید آنها را به راحتی بر روی یک کامپیوتر رومیزی شخصی اجرا کنید.

  2. ارتقاء دسکتاپ شما در مقایسه با لپ تاپ بسیار ساده تر است. دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم ممکن است در حین ارتقا به اجزای داخلی یا مادربرد آسیب برساند. فقط خوب کار میکنه! در حالی که درجه بندی لپ تاپ در واقع بسیار گران است. هم نرم افزار و هم قطعات مورد نیاز برای ارتقا گران هستند. (به عنوان مثال ارتقاء هارد درایو رومیزی 30 درصد ارزان تر از هارد درایو لپ تاپ خواهد بود)

  3. حال در مورد تعمیر دستگاه خود چطور، در حالی که ارتقاء دسکتاپ ارزان تر از ارتقاء لپ تاپ است. تعمیر دسکتاپ نیز ارزان تر از تعمیر لپ تاپ است. همچنین یافتن قطعات یدکی برای رایانه رومیزی آسان تر است زیرا مدت زیادی است که در دسترس بوده است. و برای لپ‌تاپ برعکس، زیرا ممکن است در تمام طول روز بیهوده گرد و غبار بپاشید. (بسیاری از مدل های یدکی لپ تاپ حتی برای فروش جداگانه ساخته نمی شوند)

  4. اگر لپ تاپ را با کامپیوترهای رومیزی مقایسه کنید، دسکتاپ ارزان تر و با همان مشخصات لپ تاپ است.

  5. برای کسانی که عاشق تماشای فیلم یا انجام کارهای رسانه ای بر روی یک مانیتور بزرگ هستند، رایانه های رومیزی یکی از بهترین گزینه ها هستند زیرا می توانید آنها را به چندین مانیتور متصل کنید. خوب، یکی دیگر از مزیت های دسکتاپ نسبت به لپ تاپ این است که احتمال آسیب دیدن لپ تاپ بیشتر از دسکتاپ در سفر است.

بنابراین اگر داده‌های شما در رایانه رومیزی شما در مقایسه با لپ‌تاپ ذخیره شوند، شانس بیشتری برای ایمن شدن دارند. اکنون، شانس روی دسکتاپ است. شاید بخواهید بدانید که آیا لپ تاپ مزایایی نسبت به رایانه شخصی دارد یا خیر. خوب، وجود دارد!

  1. ممکن است متوجه شوید که لپ تاپ ها قابل حمل هستند. اگر می خواهید از راه دور یا در سفر کار کنید. در آن فضا راحت تر است. حتی امتحان کردن آن با دسکتاپ دیوانه کننده است. این به شما آزادی انتخاب محل کار را می دهد.

  2. لپ‌تاپ‌ها انتخاب محبوبی برای نسل جوان هستند. در جایی که کار و مدرسه اکنون به طور کامل بر روی رایانه انجام می شود، واقعاً غیرممکن است که رایانه را پشت سر بگذاریم، بنابراین نتیجه منطقی داشتن یک لپ تاپ است. وسیله ای که می توان آن را در هر مکانی حمل کرد.

  3. از نظر فضا، لپ تاپ کمتر از دسکتاپ مصرف می کند. اکنون ممکن است تصور کنید که چگونه دسکتاپ مزایای بیشتری در مقایسه با لپ تاپ دارد. اما دو نکته مهم قدرت پردازش و قابلیت حمل است. ممکن است بیشتر روی یک لپ تاپ خرج کنید، اما اگر آنطور که می خواهید کار نمی کند. این باعث هدر رفتن پول شما خواهد شد که به سختی به دست آورده اید. طراحان و توسعه دهندگان بیشتر به سراغ رایانه های رومیزی قدرتمند با قدرت پردازش بیشتر می روند. اما اگر به دنبال چیزی هستید که قابل حمل باشد، انتخاب شما یک لپ تاپ خواهد بود. بنابراین مهم است که قبل از انتخاب نیازهای خود را تجزیه و تحلیل کنید.

p.p1 {حاشیه: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; فونت: 12.0px ‘Helvetica Neue’; رنگ: #454545}

p.p1 {حاشیه: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; فونت: 12.0px ‘Helvetica Neue’; رنگ: #454545}

p.p1 {حاشیه: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; فونت: 12.0px ‘Helvetica Neue’; رنگ: #454545; حداقل ارتفاع: 14.0px}

li.li2 {حاشیه: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; فونت: 12.0px ‘Helvetica Neue’; رنگ: #454545}

ol.ol1 {list-style-type: اعشاری}Source by Mike R

مطلب پیشنهادی
تصاویر جدید گوشی ROG Phone 6 + مشخصات فنی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.