تعمیر تهویه مطبوع – اولین قدم برای انجام آن توسط خودتان

چرا کولر گازی من کار نمی کند؟

من معتقدم این اولین سوالی است که در ذهن شما ظاهر می شود، زمانی که احساس می کنید مشکلی در AC شما وجود دارد. تعمیر تهویه مطبوع کار ساده ای نیست. برای رفع آن به کمک یک متخصص نیاز دارید یا گزینه دیگر این است که می خواهید روش ها و مراحل تعمیر تهویه مطبوع را یاد بگیرید؟

در اینجا کارهایی وجود دارد که باید در ابتدای زمانی که می خواهید از هوای گرم و چسبنده به خصوص در تابستان فرار کنید، انجام دهید.

احتمالاً موارد زیادی وجود دارد که می تواند دلایلی باشد که AC شما به درستی کار نمی کند یا کار نمی کند. ممکن است ترموستات شما به درستی کار نمی کند یا موتور یا کمپرسور از کار افتاده است. یک اواپراتور کثیف نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند یا ممکن است مبرد شما کم باشد.

برای این مورد، روش تعمیر کولر گازی مانند یک تمیز کردن ساده ممکن است دستگاه شما را دوباره راه اندازی و راه اندازی کند، اما ممکن است نیاز به تعویض قطعه داشته باشید، یا ممکن است منطقی باشد که به تعمیر و تعویض کولر گازی فکر نکنید.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث یخ زدن کویل اواپراتور شما می شود. زمانی است که کولر گازی به طور مداوم در تمام روز و شب با سطح مبرد بالا و گردش نامتعادل کار می کند. این باعث می شود که رجیسترهای عرضه هوای خروجی احساس گرما کنند. بنابراین کولر گازی را برای یک لحظه یا به تدریج خاموش کنید و سعی کنید بفهمید چه چیزی می تواند سرعت یک سیم پیچ یخ زده را متوقف یا کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی
آموزش ۰ تا ۱۰۰ کار با پمپ خلاء یا پمپ وکیوم

اگر خرید یک واحد جدید بهترین راه حل است، واقعاً توصیه می شود که یک متخصص داشته باشید تا به شما کمک کند تا بفهمید و مناسب ترین سیستم و اندازه ای را انتخاب کنید که بهترین سبک زندگی شما را در خانه شما منطبق می کند. بر اساس تنوع نیازها و چیدمان خانه شما، گزینه هایی که ممکن است افزایش یابد، به شرح زیر است:

اول از همه، هوای مرکزی، اغلب بهترین انتخاب برای خنک کردن کل خانه شماست. اگر فقط به یک یا دو اتاق سرد نیاز دارید، پس واحدهای اتاق که ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. اگر خانه شما از قبل به کانال کشی مناسب مجهز شده است، یک سیستم اسپلیت که کمپرسور و کندانسور فضای باز را جدا می کند، ممکن است مناسب ترین انتخاب باشد.

در حالی که آخرین اما نه کم اهمیت ترین آنها کولرهای تبخیری است که از آب تبخیر شده برای خنک کردن هوا استفاده می کنند و برای آب و هوای خشک مناسب هستند.

چه چیزی تعمیر تهویه مطبوع را فوری می کند

وقتی متوجه شدید که برق در AC شما وجود ندارد، ممکن است سیم کشی و قطع کننده را دوباره بررسی کنید، یا دلیل دیگر این است که تهویه مطبوع شما فراتر از گرمای معمولی است. برای تعمیر تهویه مطبوع، سعی کنید سیم کشی را بهتر کنید، مدار را دوباره تنظیم کنید و مطمئن شوید که جریان هوا به واحد بیرونی را نیز تمیز کنید.

برای کاهش تعداد مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود، توصیه خوبی است که به عنوان تعمیر کولر گازی، تعمیر و نگهداری کولر گازی خود را به طور منظم بررسی کنید. این کار برای اطمینان از اینکه کولر گازی شما با راندمان بالا کار می کند و می تواند طول عمر آن را افزایش دهد.

مطلب پیشنهادی
چند نکته برای نصب AC در Noida

همچنین زمانی که با مشکلی در تعمیر AC خود مواجه می شوید، قدم خوبی است که صرفاً به تکنسین متکی نیستید، در عوض سعی می کنید نکات را جستجو کنید و از هر متخصص در این زمینه بخواهید که این گونه مسائل را خودتان انجام دهد. . بنابراین، هر زمان که مشکلی داشتید، مستقلاً به راحتی دچار وحشت و شک نخواهید شد.

حداقل یک بررسی تعمیر و نگهداری سالانه با یک تکنسین یا چک ماهانه توسط خودتان تنظیم کنید تا دستگاه را تمیز کنید، مبرد را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیستم در وضعیت ایمن کار می کند. تعمیر AC برای دلایل غیرقابل توجهی که به منبع مشکل AC تبدیل می شود ضروری است که به طور مفصل به شرح زیر است:

به راحتی می توان تشخیص داد که تسمه فن شما فرسوده شده است. سعی کنید به صدای تهویه مطبوع خود گوش دهید. اگر چیزی مانند جیغ وجود دارد، برای تعمیر AC، وقت آن است که آن را تعویض کنید. اگر قبل از اینکه آن را تغییر دهید صداها بلندتر می شود، ممکن است تهیه مقدار زیادی پول برای شما ضروری باشد، زیرا به این معنی است که آسیب شدید بوده است.

برای تعمیر تهویه مطبوع مشکلی مانند مبرد نشتی، نمی توانید بیکار بمانید یا کاری انجام ندهید، زیرا عارضه جانبی کارایی تهویه مطبوع شما را کاهش می دهد و به محیط اطراف آسیب می رساند. نه تنها لازم است سیستم را دوباره شارژ کنید، بلکه باید لوله آن را نیز تغییر دهید تا از آسیب بیشتر ناشی از نشتی جلوگیری کنید.

مطلب پیشنهادی
نحوه تمیز کردن کویل اواپراتور

ابزار تعمیر تهویه مطبوع

داشتن ابزار تعمیر تهویه مطبوع پیشنهاد می شود تا هر زمان که سیستم تهویه مطبوع شما به خوبی کار نمی کند، لازم نیست برای قرض گرفتن از همسایه یا دوستان خود سردرگم شوید، چه در نیمه های شب و چه در زمستان که ممکن است شما را حبس کند. در خانه.

این برای شما بسیار مفید خواهد بود، زیرا قبلاً پول سرمایه گذاری کرده اید تا با چنین شرایطی روبرو شوید که می خواهید بیشتر از آن اجتناب کنید. در اینجا ابزار مورد نیاز برای تعمیر تهویه مطبوع آورده شده است. انبردست دماغه ای، درایور مهره، ست سوکت/جغجغه، تستر ولتاژ، آچار چند متری، قابل تنظیم، مته/درایور – بی سیم و پیچ گوشتی عایق.

مواد برای تعمیر تهویه مطبوع

در اینجا لیستی از موادی که ممکن است برای تعمیر تهویه مطبوع به آن نیاز داشته باشید آورده شده است که با توجه به نوع مشکلات تهویه مطبوع شما متفاوت خواهد بود. موتور فن کندانسور، کنتاکتور، فیوز، خازن و هوای فشرده.

Source by Doel Ferguson

The post تعمیر تهویه مطبوع – اولین قدم برای انجام آن توسط خودتان appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

مقاله اصلی

The post تعمیر تهویه مطبوع – اولین قدم برای انجام آن توسط خودتان appeared first on هاشور دیزاین.

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.