چگونه باتری لپ تاپ را سالم نگه داریم و طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم؟

زمانی که یک کار مهم باید انجام دهید، زمانی که باتری لپ تاپ شما به زیر 10 درصد می رسد بسیار آزاردهنده است. این وضعیت زمانی پیچیده تر می شود که شما یک پریز برق در نزدیکی خود برای شارژ مجدد باتری خود ندارید. بنابراین، سوال این است که چگونه می توان با چنین شرایطی به روشی بهتر برخورد کرد؟ در زیر چند نکته ساده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید. بخوان تا بیشتر بدانی.

1. روی گزینه های ذخیره انرژی ضربه بزنید

اول از همه، باید یاد بگیرید که از ویژگی های مدیریت انرژی لپ تاپ خود استفاده کنید. در سیستم عامل ویندوز، می توانید به این ویژگی ها در گزینه های power دسترسی داشته باشید. اگر فکر می کنید که تنظیمات پیش فرض بهترین گزینه برای پوشش نیازهای شماست، در اشتباهید.

می توانید یک کلید جابجایی تنظیم کنید تا به سرعت بین تنظیمات مختلف برق بر اساس نیاز شما جابجا شود.

2. به برخی از ابزارهای نگهداری باتری مراجعه کنید

بر اساس سازنده لپ تاپ خود، ممکن است مجموعه ای از ابزارهای تعمیر و نگهداری داشته باشید. با این ابزارها می توانید مراقب سلامت باتری خود باشید. در واقع، این ابزارها به شما امکان می دهند باتری خود را بر اساس نسخه ویندوزی که روی رایانه خود نصب کرده اید، تغییر دهید.

به عبارت دیگر، این ابزار ساده به شما امکان می دهد باتری خود را کالیبره کنید. همچنین می توانید این ابزارها را از یک وب سایت شخص ثالث دانلود کنید. فقط مطمئن شوید که وب سایت محبوب و قابل اعتماد است زیرا نمی خواهید یک ویروس یا تروجان را در رایانه خود دانلود کنید.

مطلب پیشنهادی
سمند 315 میلیون تومان شد؛ قیمت در بازار آزاد (12 اردیبهشت)

3. یک مانیتور باتری قابل اعتماد را بررسی کنید

با یک برنامه مانیتور باتری، می‌توانید اطلاعات دقیقی درباره شارژ، تعداد چرخه‌ها و عمر باتری باقی‌مانده دریافت کنید. خبر خوب این است که می توانید تعداد زیادی از این نوع برنامه ها را به صورت رایگان پیدا کنید.

این برنامه های نظارت بر باتری هم با سیستم عامل ویندوز و هم با MacOS سازگار هستند. با استفاده از این ابزارها، می توانید نکات مفیدی در مورد اینکه چگونه می توانید حداکثر استفاده را از باتری خود ببرید، دریافت کنید.

4. باتری لپ تاپ خود را خنک نگه دارید

گرما بزرگترین دشمن باتری لپ تاپ شماست. طول عمر باتری را کاهش می دهد و تأثیر منفی بر سلامت کلی بسته باتری دارد. بنابراین، ممکن است بخواهید بهترین سطح خود را امتحان کنید تا مطمئن شوید باتری شما تا حد امکان خنک کار می کند.

در بیشتر موارد، وقتی جریان هوا محدود است، باتری لپ‌تاپ گرم می‌شود. این ایده عالی است که لپ تاپ خود را هر از چند گاهی سرویس کنید تا مطمئن شوید که داخل آن گرد و غبار جمع نمی شود.

5. تخلیه کامل باتری خود را به عادت تبدیل نکنید

به گفته کارشناسان، باتری های لپ تاپ دارای تعداد محدودی چرخه شارژ و دشارژ هستند. هنگامی که از حداکثر چرخه ها عبور کردید، کارایی بسته باتری همچنان کاهش می یابد.

پس بهتر است قبل از شارژ مجدد باتری خود را به طور کامل تخلیه نکنید. به این ترتیب ممکن است به افزایش عمر باتری شما کمک کند.

به طور خلاصه، اگر این نکات و ترفندهای ساده را دنبال کنید، به احتمال زیاد می توانید طول عمر باتری خود را افزایش دهید. با این حال، اگر باتری شما شارژ و شارژ خود را کامل کرده است، بهتر است در اسرع وقت آن را تعویض کنید.

مطلب پیشنهادی
ادعای وزیر ارتباطات درباره رشد 30 پله‌ای سرعت اینترنت ایرانSource by Abdul Waheed Zafar

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.