باتری لپ تاپ چقدر باید دوام بیاورد و چگونه عمر باتری را افزایش دهیم؟

مهم نیست لپ تاپ شما چقدر گران باشد، باتری آن بیش از چهار سال دوام نمی آورد. به گفته کارشناسان، یک باتری جدید لپ تاپ تا 1000 چرخه را در اختیار شما قرار می دهد. به عبارت دیگر، شما می توانید باتری را تا 1000 بار شارژ و شارژ کنید. با این حال، عوامل زیادی در افزایش یا کاهش طول عمر باتری لپ تاپ نقش دارند. به عنوان مثال، مواد مورد استفاده برای تولید ماده باتری. بنابراین، اگر می‌خواهید مطمئن شوید که باتری شما در آزمون زمان مقاومت می‌کند، نکاتی که در زیر آورده شده است، می‌تواند به شما کمک کند.

1. یک مانیتور باتری خوب نصب کنید

اگر به دنبال جایگزینی هستید، می‌توانید از میان هزاران ابزار شخص ثالث انتخاب کنید. اساساً برنامه های نرم افزاری به شما کمک می کنند تا باتری لپ تاپ خود را کنترل کنید. این برنامه ها هیچ مشکلی در سازگاری با هر نوع لپ تاپ ندارند.

با استفاده از این ابزارها می توانید متوجه شوید که کدام برنامه ها بیشتر از باتری استفاده می کنند. سپس می توانید برنامه های ناخواسته را برای صرفه جویی در مصرف باتری ببندید.

2. برنامه های تعمیر و نگهداری را نصب کنید

می توانید از برخی ابزارهای تعمیر و نگهداری توصیه شده توسط سازنده برای نگهداری باتری لپ تاپ خود استفاده کنید. بر اساس نوع باتری خود، پیشنهادات مختلفی دریافت خواهید کرد. جدای از این، سیستم عامل شما با یک ابزار داخلی همراه است که می تواند به شما کمک کند وضعیت باتری خود را زیر نظر داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
پیکربندی یک لپ تاپ جدید

3. دمای دستگاه خود را حفظ کنید

شما باید بهترین سطح خود را به کار بگیرید تا مطمئن شوید لپ تاپ شما دمای خود را حفظ می کند. در تابستان، دستگاه های الکترونیکی تمایل به گرم شدن دارند، که بر عمر بسته های باتری تأثیر منفی می گذارد.

بنابراین، باید مطمئن شوید که بین پایین دستگاه و میزی که دستگاه خود را روی آن قرار داده اید، فضای کمی وجود داشته باشد. علاوه بر این، سیستم تهویه دستگاه شما باید به درستی کار کند. برای این منظور تمیز کردن منظم دستگاه شما بسیار مهم است.

4. از حداکثر روشنایی استفاده نکنید

هنگامی که روشنایی صفحه نمایش شما در حداکثر سطح باشد، دستگاه شما از حداکثر قدرت استفاده می کند. بنابراین، کم کردن روشنایی اولین کاری است که می توانید برای صرفه جویی در مصرف برق انجام دهید. همچنین، نگه داشتن روشنایی در حداکثر سطح ایده خوبی نیست زیرا می تواند تأثیر منفی بر بینایی شما داشته باشد.

بنابراین، با رعایت این نکات ساده، افزایش عمر باتری لپ تاپ برای شما آسان تر خواهد بود.

5. تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی را تغییر دهید

قبل از انجام هر کاری، به گزینه های برق لپ تاپ خود بروید. اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، می توانید برای دسترسی به گزینه های پاور به کنترل پنل بروید. از منوی Start می توان به کنترل پنل دسترسی پیدا کرد.

برخی از کاربران MacOS دارند. اگر شما یکی از آنها هستید، باید به Energy Saver دسترسی داشته باشید که در System Preferences موجود است. اگر این مقادیر روی پیش‌فرض تنظیم شده باشند، رایانه شما کمترین انرژی را مصرف می‌کند.

مطلب پیشنهادی
بهبود عملکرد 4 برابری بازی‌ها با کمک فناوری DLSS 3

بنابراین، کاری که باید انجام دهید این است که تغییرات کوچکی در تنظیمات ایجاد کنید تا به تعادل بین قدرت و عملکرد برسید. برای بهترین عملکرد، همیشه این انتخاب وجود دارد که دستگاه خود را به پریز برق AC متصل کنید.Source by Abdul Waheed Zafar

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.